گفتگوی ویژه خبری با مهندس ارسلان امتعلی مدیر‌عامل ایران یاسا و اقتصاد‌دان‌های برجسته کشور در برنامه تلویزیونی چشم‌انداز

برنامه گفتگو زنده تلویزیونی چشم انداز شبکه ایران کالا، موضوع “سال جهش تولید؛ میزان تحقق و موانع” را با حضور مدیر عامل شرکت ایران یاسا مورد بحث و بررسی قرار داد.

به گزارش روابط عمومی ایران یاسا امتعلی در برنامه چشم انداز گفت: شرکت ایران یاسا با 52 سال قدمت در بازار قدیمی ترین شرکتی است که در کشور به تولید انواع تایر و تیوب موتورسیکلت و دوچرخه پرداخته و بیش از 65 درصد نیاز بازار کشور در این محصولات را تامین کرده است که توانسته ایم با تلاش همکاران خود در تولید، سودآوری و اجرای پروژه ها و فروش به رغم تحریم ها در سال 99 جهش تولید داشته باشیم و سود خوبی برای سهام داران به دست آوریم.

امتعلی ادامه داد: ما توانسته ایم صادرکننده نمونه کشور باشیم و با تولید محصولات با کیفیت در سال 99 برای چهارمین بار صادر کننده نمونه ملی شویم و به کشورهای همسایه مثل عراق، افغانستان و کشورهای آفریقایی مثل نیجریه و … صادرات داشته باشیم. وی در پایان مهمترین موانع را تخصیص ارز از سوی بانک مرکزی دانست و گفت: تخصیص ارز در بانک مرکزی قاعده مشخصی ندارد و از نظر زمانی مشخص نیست که این تخصیص ارز چه زمانی انجام می شود و ما در این زمینه سردرگم هستیم.

در این برنامه آلبرت بغزیان عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشکاه تهران، رضا تقی پور انوری عضو کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید، حجت الله عبدالملکی عضوهئیت علمی دانشگاه امام صادق (ع)، صدیف بدری عضو کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید حضور داشتند.